Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 10 листопада


10.11.2021 16:45

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 10.11.2021

 

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

Більший попит – вищі ставки

Коментар щодо результатів аукціону

 

Учора Міністерство фінансів змогло знову не зменшити обсяг гривневих запозичень і вони залишилися на попередньому рівні. У результаті було залучено 6.6 млрд грн і ще 167 млн євро. Але для збереження великих обсягів залучень відсоткові ставки довелося таки підвищити.

 

 

Зростання ставок стосувалося лише двох випусків облігацій – з погашенням через рік і через шість років. Саме за цими термінами обігу емітент отримав 66% попиту, а з урахуванням прийнятих рішень щодо ставок - усі 73% залучених коштів. Річ у тім, що чимало заявок було подано із вищими рівнями дохідності і Мінфін їх відхилив.

Не було відхилено заявок тільки за тримісячними ОВДП у гривні та за облігаціями в євро, бо ці два випуски отримали дуже одностайний попит.

Найбільше попиту і заявок було відхилено за дворічними інструментами, – де найвища ставка була більшою за ставку відсікання одразу на 23 б.п., і трошки менше було відхилено за трирічними, де найбільша ставка перевищила рівень відсікання на 20 б.п.

А от решта випусків отримали лише по одній дорожчій заявці і то в невеликому обсязі.

Загалом цей аукціон знову пройшов непогано, але ринок ще більше демонстрував бажання вищих ставок. Проте Мінфін чітко дав зрозуміти, що може погодитися на більшу вартість залучень, але за двох умов: обсягу попиту хоча би на два мільярди гривень і переважної одностайності попиту. Тому наразі підвищення ставок залишається ситуативним і дуже обережним.

 

    

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг) - taras.kotovych@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор) - alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор) - mykhaylo.demkiv@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик - dmitriy.dyachenko@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. 
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.