Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 12 січня


12.01.2022 16:42

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 12.01.2022

 

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

 

Дебютний аукціон року з підвищенням ставок

Коментар щодо результатів аукціону

 

Перше у 2022 році первинне розміщення гривневих облігацій Міністерство фінансів провело з підвищенням ставок, -- хоч і незначним переважно. Але навіть рішення підвищити ставки не дало можливості залучити великі обсяги коштів.

 

 

Найбільше підвищилися ставки за найкоротшим – тримісячним – випуском ОВДП. Щоправда, у порівнянні з груднем, коли розміщувалися двомісячні папери, термін обігу зріс майже удвічі. Але й ставки виросли на 45 б.п., до 10.95%.

Знову ж таки, особливого вибору в емітента не було: весь конкурентний попит був за єдиним рівнем 10.95%, а більше половини загального обсягу було за неконкурентними заявками. Тож Мінфіну потрібно було вибирати: чи продавати усім, чи не продавати взагалі.

А от за річними інструментами заради невеликого обсягу емітент відмовився підвищити ставку навіть на 5 б.п. і зберіг її на рівні 11.9%.

Таку ж ставку знову встановлено і за 1.5-річними ОВДП. Минулого разу попит був стриманішим і дозволив знизити ставку на 2 б.п., до 11.88%, але учора вона повернулася назад.

Не весь попит Міністерство фінансів задовольнило також за дво - і три-річними облігаціями, де найбільш агресивними були заявки зі ставками 13%. Емітент обмежився лише тим попитом, що був за ставками не вище 12.95%. Але це теж на 5 б.п. більше ніж у грудні за обома термінами обігу.

Після короткої перерви повернулись у пропозицію і ОВДП з погашенням у травні 2026 року, що поступово наближаються до терміну обігу чотири роки. Фактично весь минулий рік Мінфін не розміщував подібні інструменти -- після того як перестав пропонувати у грудні 2020-го ОВДП з погашенням у 2025-му. Тому порівнюючи із груднем 2020 року, ставка тепер стала вище аж на 85 б.п. Але цей же випуск облігацій розміщувався і у грудні минулого року (ще як п’ятирічний), тож у порівнянні з аукціоном місяць тому ставка зросла лише на 10 б.п., до 13.1%.

Тож загалом до бюджету було залучено лише 3.9 млрд грн, що зн ачно менше від грудневих запозичень. Але особливої потреби у коштах для боргових виплат Мінфін не має, адже минулого тижня було погашено ОВДП на майже 12 млрд грн за номіналом, і наступного тижня потрібно буде сплатити ще усього 2.5 млрд. А потім погашення заплановані аж на початок лютого, тому накопичити необхідний ресурс за рахунок нових позик часу є ще удосталь.

 

    

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Віталій Ваврищук  керівник підрозділу макроекономічних досліджень - vitaliy.vavryshchuk@icu.ua

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг) - taras.kotovych@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор) - alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор) - mykhaylo.demkiv@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик - dmitriy.dyachenko@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. 
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.