Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 14 квітня


15.04.2021 11:57

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 14.04.2021

 

  

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

 

Розміщення без рефінансування

Коментар щодо результатів аукціону

 

Загальна ситуація на ринку не сприяє новим залученням, і учора Міністерство фінансів змогло залучити лише 1.6 млрд грн від розміщення ОВДП, що не дозволить рефінансувати сьогоднішні виплати. Але бюджет зміг компенсувати частину виплаченої минулого тижня валюти.

 

 

Найбільше коштів учора було залучено саме за валютними інструментами, проте надходження склали усього $49 млн і компенсували бюджету частину вже витраченої для виплат за ОВДП валюти у квітні.

А от за гривневими облігаціями було задоволено весь попит, хоча це дозволило залучити всього 216 млн грн.

Попри це, попит на піврічні інструменти був досить активний у порівнянні з іншими запропонованими учора паперами. І хоч обсяг був досить невеликим, учасники запропонували Мінфіну кошти зі ставками від 8% до 8.5%, тому ставки за ними навіть трохи знизилися: на 18 б.п. стала меншою ставка відсікання, і на 52 б.п. – середньозважена.

Ключовими причинами низького попиту є очікування підвищення облікової ставки Нацбанком уже завтра, а також частковий вихід нерезидентів із гривневих облігацій. Це може спричинити певне підвищення ставок за ОВДП, а нерезиденти можуть пропонувати банкам кращі умови, ніж ті, що можна отримати на первинному ринку.

Але ці чинники мають короткочасний вплив, тому ми залишаємось оптимістично налаштованими. Ми вважаємо, що цьогомісячні виплати досить невеликі, тому наразі для забезпечення своєчасних боргових виплат Уряд використає накопичені на рахунках кошти. А вже незабаром ситуація зміниться на краще, і квітневі погашення ОВДП будуть успішно рефінансовані.

 

    

 

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ
Сергій Ніколайчук - керівник підрозділу макроекономічних досліджень -  sergiy.nikolaychuk@icu.ua
Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг)  -  taras.kotovych@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик  -  dmitriy.dyachenko@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор)  -  alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор)  -  mykhaylo.demkiv@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів.
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.