Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 16 червня


18.06.2021 12:04

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 16.06.2021 

 

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

 

Інвестори взяли перерву

Коментар щодо результатів аукціону

 

Активність інвесторів учора знизилася після ажіотажу минулого тижня більш ніж удвічі -- і за обсягами попиту, і за кількістю заявок. Але і з таким попитом до бюджету вдалося залучити майже 8 млрд грн, з яких у гривні – аж 6 млрд.

Пропозицію найкоротших, тримісячних паперів було скасовано взагалі, а всі інші випуски облігацій отримали сумарно майже 6.5 млрд грн попиту у гривні та майже 61 млн євро -- в іноземній валюті. Це більш ніж удвічі менший обсяг попиту, та й кількість заявок зменшилася майже удвічі у порівнянні з минулим розміщенням.

 

 

Цього разу найбільше інвесторів цікавили 13-місячні ОВДП, за якими Мінфін обмежив пропозицію на рівні 2 млрд грн. Тому з 19 заявок три було відхилено повністю, а частина могла бути задоволена частково -- до вичерпання запропонованого до продажу обсягу. Як наслідок, ставки за цим випуском знизилися доволі відчутно. Зокрема, ставка відсікання опустилася аж на 21 б.п., до 10.99%, а середньозважена – на 22 б.п., до 10.97%.

За дворічним випуском ставки пішли вниз на 5 б.п., до 12% річних, тоді як за 5- річними ОВДП середнозважена зросла на 7 б.п., до 12.59% -- рівня ставки відсікання.

Загалом емітент рефінансував менше половини погашень, хоча після минулого аукціону очікування були переважно щодо неменших обсягів як попиту, так і запозичень. Попит на новий п’ятирічний випуск теж скоротився, хоча цілком міг отримати інтерес від нерезидентів на велику суму. Тут могло вплинути завтрашнє засідання правління НБУ щодо монетарної політики, оскільки з досить високим рівнем інфляції у травні інвестори можуть очікувати підвищення облікової ставки. А це може вплинути на ставки за ОВДП на первинному ринку, як було минулого разу.

Тому активність інвесторів до кінця цього тижня може переміститися на вторинний ринок і на наступний аукціон, коли вже буде відома нова облікова ставка. Вочевидь саме тому п’ятирічні інструменти були додані до графіку як на учорашній аукціон, так і на наступний -- щоби дати інвесторам можливість обрати більш оптимальний момент для придбання цих ОВДП.

 

    

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ
Сергій Ніколайчук - керівник підрозділу макроекономічних досліджень -  sergiy.nikolaychuk@icu.ua
Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг)  -  taras.kotovych@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик  -  dmitriy.dyachenko@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор)  -  alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор)  -  mykhaylo.demkiv@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів.
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.