Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 1 грудня


01.12.2021 16:02

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 1.12.2021

 

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

 

Переважає короткострокове

Коментар щодо результатів аукціону

 

Учора Міністерство фінансів залучило до бюджету 12.7 млрд грн переважно у національній валюті, лише трошки підвищивши відсоткові ставки за ними та задовольнивши увесь попит, який своєю чергою, був напрочуд одностайним. Але майже 80% запозичень здійснено за допомогою піврічних облігацій.

 

 

Майже 8.7 млрд грн принесли бюджету піврічні гривневі папери, за якими ставки було підвищено на 15 б.п., до 10.7%, а ще 1.7 млрд грн в еквіваленті принесли бюджету валютні ОВДП, номіновані у євро (56.5 млн євро).

За інструментами у євро навіть встановлено ставку на рівні 2.35%, на 15 б.п. нижче ніж ОВДП у євро розміщувалися раніше цього року. Щоправда, цього разу це були папери з майже удвічі меншим терміном обігу, ніж тоді.

Не оминули інвестори попитом і облігації з погашенням у 2023 році. Обидва випуски, що з погашенням у січні, що у листопаді – принесли бюджету по більш ніж мільярду гривень кожен. І обидва з підвищенням ставок на доволі незначні 8 б.п., до 11.65% та 12.55% відповідно. Фактично 14-ти місячні папери зрівнялися за вартістю запозичень з річними ОВДП, за якими ставка виросла минулого разу. А дворічні стали трошки ближчими до трирічних паперів, і тепер дають на первинному ринку додаткову премію у 90 б.п. за довший строк у порівнянні з річними паперами.

А за довшими – трирічними та шестирічними – облігаціями ставки не змінилися. Найдовші ОВДП принесли найменший обсяг коштів учора, що може свідчити про мінімальний інтерес до нових інвестицій з боку нерезидентів на первинному ринку.

Тож Міністерство фінансів змогло майже повністю рефінансувати заплановані на сьогодні гривневі погашення, але доведеться додати кількасот мільйонів гривень для виплати основної суми боргу і ще біля мільярда – для сплати доходу. Це дуже хороший результат, але те, що залучення переважно на короткий строк, збільшує потребу у запозиченнях наступного року. Проте це дозволяє зараз покращити фінансування бюджету за відсутності активного притоку коштів від нерезидентів і дає можливість підвищувати ставки лише поступово.

 

    

 

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг) - taras.kotovych@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор) - alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор) - mykhaylo.demkiv@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик - dmitriy.dyachenko@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. 
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.