Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 20 жовтня


20.10.2021 16:43

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 20.10.2021

 

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

 

Запозичення залишаються невеликими

Коментар щодо результатів аукціону

 

 

Напередодні перегляду облікової ставки НБУ, Міністерству фінансів вдалося збільшити запозичення, але при цьому емітент був змушений пожертвувати вибором інструментів та пропонувати валютні ОВДП. За гривневими інструментами залучення збільшилися удвічі порівняно з минулим тижнем, а за валютними навпаки -- скоротилися більш ніж удвічі порівняно з розміщенням у вересні.

 

Облігації з погашенням через десять місяців отримали досить непоганий попит, більше одного мільярда гривень. Для порівняння – минулого тижня попит був утричі меншим, лише 0.3 млрд грн. Цього разу попит залишився дуже одностайним. Оскільки усі конкурентні заявки були подані за єдиним рівнем ставки – 11.5%, тож були задоволені і вони, і неконкурентні.

А от за дворічними паперами одностайності вже не було. Із 13 заявок три конкурентні були подані зі ставками вищими за ставку відсікання тиждень тому. І хоч вони склали більше двох третин усього попиту – були відхилені. Тож, із майже 353 млн грн попиту було задоволено лише 103 млн у 10 конкурентних і неконкурентних заявках за єдиною ставкою 12.4%.

Бачення обох сторін щодо ставок за валютними випусками не змінилося. Дворічні папери в черговий раз отримали одностайний попит на рівні 3.9% і він був повністю задоволений. На відміну від гривневих ОВДП, за валютними попит виявився переважно у вигляді неконкурентних заявок, оскільки інвестори не очікують перегляду ставок за ними, а в разі змін – не хочуть залишитися без облігацій.

То ж загалом залучення виросли учетверо, а за гривневими – більш ніж удвічі. Звісно, що для бюджету це дуже малі обсяги, але результат є цілком очікуваний. Адже завтра НБУ оголосить рішення щодо облікової ставки, а погашення валютних ОВДП відбувається сьогодні, тому про реінвестування цих виплат можна буде говорити лише наступного тижня. А от гривневі облігації погашатимуться через тиждень і, отже, за ними попит теж може зрости саме наступного вівторка. Тому загалом залучення можуть доволі різко збільшитися наступного тижня, як це було і наприкінці вересня.

 

    

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг) - taras.kotovych@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор) - alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор) - mykhaylo.demkiv@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик - dmitriy.dyachenko@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. 
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.