Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 21 квітня


26.04.2021 15:35

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 21.04.2021

 

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

 

Більші позики при вищих ставках

Коментар щодо результатів аукціону

 

Підвищення облікової ставки до 7.5% минулого тижня не могло не відобразитися на ставках первинного ринку ОВДП. І вчора фактично відбувся перший крок до нового рівня ставок. Адже тепер їх доведеться підвищити і за іншими термінами обігу, що не розміщувалися учора.

 

 

Найбільше підвищилася ставка за найкоротшими, тримісячними облігаціями. Попередній рівень був лише на 27 б.п. вищий за нову облікову ставку, тому бажання банків отримати принаймні 100 б.п. премії у порівнянні з тижневими депозитарними сертифікатами НБУ, було очікуваним.

За рештою випусків ставки зросли на 20-40 б.п., але інтерес інвесторів зосередився на 11-місячних інструментах. Саме за ними ставки зросли на 40 б.п., до 11.15%. І з 4.6 млрд грн залучених позик вони принесли Уряду 4.4 млрд.

Загалом, після досить невеликих обсягів минулого тижня, ситуація з фінансуванням бюджету покращилася. Зіграло роль тут і потенційне підвищення ставок, і зменшення обсягів продажу ОВДП нерезидентами. Не можна виключати, що серед покупців учора були і вони, адже ця категорія інвесторів навряд чи оминула би пропозицію шестирічних інструментів за ставкою ще вищою ніж у березні.

Тому ми очікуємо що наступного тижня ставки продовжать підвищуватися, але це стосуватиметься тих термінів обігу, які не розміщувалися учора.

Графік аукціонів та бажання Мінфіну рефінансувати принаймні більшу частину (а краще і взагалі весь обсяг) із 11 млрд погашень гривневих облігацій, -- ці чинники сприятимуть знаходженню нового компромісного рівня ставок як за піврічними, так і за дво- та трирічними паперами. Найімовірніше, ставки "підтягнуться" до нових реалій, започаткованих учорашнім розміщенням.

 

    

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ
Сергій Ніколайчук - керівник підрозділу макроекономічних досліджень -  sergiy.nikolaychuk@icu.ua
Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг)  -  taras.kotovych@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик  -  dmitriy.dyachenko@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор)  -  alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор)  -  mykhaylo.demkiv@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів.
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.