Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 21 липня


21.07.2021 15:43

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 21.07.2021

 

 

  Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

 

Часткове рефінансування погашень

Коментар щодо результатів аукціону

 

Песимістичні настрої на світових фінансових ринках продовжують впливати і на внутрішні запозичення в Україні. Учора Міністерство фінансів змогло залучити лише 7.7 млрд грн на аукціоні, рефінансувавши менше половини сьогоднішніх виплат. Відбулось це переважно завдяки розміщенню гривневих облігацій.

 

 

Найбільшим попитом знову користувалися дворічні папери, яких цього разу придбали на 5.4 млрд грн за номіналом, або майже ¾ усіх розміщених гривневих інструментів. Ці ОВДП принесли бюджету одразу майже 5.4 млрд грн за незмінною ставкою 12.09%.

Взагалі учора всі облігації були розміщені за ставками, що не змінюються вже декілька тижнів. І лише за річним випуском була заявка зі ставкою на 4 б.п. нижчою від рівня відсікання, щоби придбати бажаний обсяг у разі якщо попит буде більшим за пропозицію.

Але він виявився трохи меншим за встановлене обмеження і був повністю задоволений за рівнем у 10.99%, забезпечивши бюджету надходження 1.9 млрд грн коштів сьогодні.

Попит і обсяги розміщень решти випусків ОВДП обраховувалися десятками мільйонів гривень, але також без змін у ставках.

Інструменти номіновані у євро теж не отримали особливого попиту – трохи більше за 8 млн євро. І одна невеличка заявка із 18 отриманих була зі ставкою вищою ніж на аукціоні місяць тому, тож і була відхилена.

Загалом хоч обсяг запозичень був чималим, аукціон дуже важко назвати успішним. Адже сьогодні Мінфін має погасити майже 16 млрд грн внутрішнього боргу, а рефінансовано цю виплату менш ніж наполовину. Пасивність нерезидентів через високі інфляційні очікування та ймовірний перегляд облікової ставки НБУ спонукали інвесторів стримано поставитися до цього розміщення. Сподіваємося, що наступного тижня активізуються принаймні вітчизняні інвестори.

 

    

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг) - taras.kotovych@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор) - alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор) - mykhaylo.demkiv@icu.ua

Дмитро Дяченко - молодший аналітик - dmitriy.dyachenko@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. 
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.