Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 21 вересня


21.09.2022 18:44

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії  ICU станом на 21.09.2022

 

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

Інтерес до коротких інструментів

Коментар щодо результатів аукціону

 

Міністерство фінансів продовжує залучати невеликі обсяги коштів і переважно на короткі строки. А довші терміни обігу попри вищі ставки користуються дуже малим попитом.

 

 

Переважну частину коштів учора було залучено на строк чотири місяці за допомогою валютних ОВДП у доларах США. Їх придбало 10 учасників на суму $12.4 млн, що відповідає 453 млн грн за курсом НБУ, або 63% залучених учора коштів.

Ще 35% учорашніх залучень було отримано за допомогою піврічних гривневих облігацій. Їх придбали 16 учасників на 254 млн грн і переважно за неконкурентними заявками. Тож майже 99% коштів учора було позичено строком до лютого та квітня наступного року.

А от довші терміни обігу ОВДП із погашенням через рік та півтора майже не цікавили учасників розміщення. І хоч на них було по сім і шість заявок відповідно, разом вони принесли бюджету всього 10.7 млн грн: 4.8 млн грн на рік і 5.9 млн грн на півтора року.

При цьому всі відсоткові ставки, за якими Мінфін розміщує облігації, залишилися знову незмінними. За гривневими паперами Міністерство й надалі тримає ставки на рівні 12-16%, а за ОВДП у доларах США - на рівні 4%.

Тож Міністерство фінансів не вбачає перспектив залучення коштів на внутрішньому ринку, віддавши прерогативу фінансування дефіциту бюджету позикам від міжнародних партнерів і грантовій допомозі. Саме це може пояснити намагання вже четвертий місяць утримувати ставки за військовими ОВДП майже удвічі нижче за облікову ставку та рівень інфляції в країні.

 

    

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Віталій Ваврищук  керівник підрозділу макроекономічних досліджень - vitaliy.vavryshchuk@icu.ua

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг) - taras.kotovych@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор) - alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор) - mykhaylo.demkiv@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик - dmitriy.dyachenko@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. 
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.