Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 23 грудня


23.12.2020 20:22

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 16.12.2020

 

Фокус: Україна

Сегменти: Державні облігації

Аналітики: Тарас Котович

 

Короткострокові позики для поточних потреб

 

Коментар щодо результатів аукціону

Запуск декількох нових випусків облігацій не посприяв збільшенню обсягів запозичень і учора до бюджету було залучено лише 22.2 млрд грн. При цьому по частині інструментів знову відбулося підвищення ставок.

Склалося враження, що Міністерство фінансів намагалося розподілити боргове навантаження більш рівномірно, і тому з чотирьох запропонованих випусків із погашенням наступного року, -- аж три мали нові терміни погашення. І це навіть відіграло певну позитивну роль, оскільки найбільше коштів принесли саме ці папери, а випуск з погашенням у грудні – де досі взагалі не було погашень – найбільше серед розміщених учора облігацій.

Але з іншого боку, такий підхід подрібнює обсяги випусків і зменшує їхню ліквідність на ринку, і відповідно – інтерес до дрібних випусків з боку інвесторів. Що, своєю чергою, ніяк не сприятиме активності вторинного ринку і збільшенню інтересу з боку іноземців.

Не обійшлося учора і без розміщених облігацій із більш ніж річним терміном обігу. Вдруге були розміщені 1.5-річні інстументи, а також папери з термінами обігу від двох до чотирьох років. Обсяги за ними були переважно невеликі, але от 4-річні облігації знову принесли бюджету доволі відчутну підтримку. На нашу думку нерезиденти продовжували докуповувати цей випуск, хоч і не дуже активно.

За нашими оцінками найбільше коштів бюджету знову принесли українськ і банки, а от нерезиденти цього разу позичили державі 10-15% від усіх залучень на аукціоні, тобто від двох до трьох мільярдів гривень.

Тож цей аукціон вирішує для бюджету поточні питання забезпеченості фінансовим ресурсом для виконання бюджетних видатків. Але Мінфін буде змушений усе більше уваги приділяти новим залученням і не зможе дозволити собі зменшувати оберти запозичень практично весь наступний рік. Як для рефінансу боргових виплат, так і для залучення до бюджету нових коштів для покриття дефіциту.

 

  

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Сергій Ніколайчук - керівник підрозділу макроекономічних досліджень -  sergiy.nikolaychuk@icu.ua

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг)  -  taras.kotovych@icu.ua

Дмитро Дяченко - молодший аналітик  -  dmitriy.dyachenko@icu.ua

Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор)  -  alexander.martynenko@icu.ua

Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор)  -  mykhaylo.demkiv@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 

вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,

тел: +38 044 3777040       WEB   www.icu.ua

 

ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.

Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.

Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на research@icu.ua.       

--------

УВАГА!  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.