Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 28 липня


28.07.2021 14:58

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 28.07.2021

 

 

   Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

 

Підвищення ставок відкладається

Коментар щодо результатів аукціону

 

На першому аукціоні після підвищення Національним банком облікової ставки, Міністерство фінансів підвищило ставки лише за річними паперами, а за рештою запропонованих учора облігацій ставки відсікання не змінилися. Але за таких умов залучити до бюджету вдалося загалом усього лиш 3.1 млрд грн з урахуванням валютних ОВДП.

 

 

Утретє в липні Міністерство фінансів не пропонувало ринку інструментів з терміном обігу менше одного року, тож найкоротшим терміном був 13-місячний випуск з піврічним купоном. Ці облігації отримали найбільший попит, але і він був дуже стриманим, менше мільярда гривень. Тоді як усього на гривневі ОВДП попит склав трошки більше 1.4 млрд грн. І фактично лише за цим випуском Мінфін підвищив ставки і відсікання, і середньозважену – на 16 б.п. обидві, до 11.15%.

А от решта облігацій отримали незначний попит, хоча за трирічними паперами середньозважена ставка знизилася на 3 б.п., до 12.27%.

Особливою стабільністю відзначилися валютні ОВДП – 11-місячні доларові облігації було продано на суму $67 млн за номіналом та отримано до бюджету $65 млн.

Загалом аукціон був неактивним і попри те, що кількість заявок загалом була більше ста, обсяги попиту були незначними. Схоже, що в аукціоні брали участь ті учасники ринку, хто хотів придбати саме такі інструменти безпосередньо в емітента. А решта буде очікувати подальшого розвитку ситуації на ринку, настання критичного моменту у фінансуванні бюджету та готовності Мінфіну і надалі підвищувати відсоткові ставки і пропонувати облігації з терміном обігу 3 та 6 місяців.

Адже наразі первинний ринок ОВДП майже не відреагував на зміну облікової ставки, тому найближчим часом попит навряд чи буде великим. Залучення можуть зрости за валютними паперами, оскільки цього тижня погашаються ОВДП на $350 млн і частина цих коштів можуть повернутися у вигляді попиту вже найближчим часом. Хоча розміщення валютних облігацій і заплановано тільки на кінець серпня, проте воно може відбутися і раніше.

 

    

 

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг) - taras.kotovych@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор) - alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор) - mykhaylo.demkiv@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик - dmitriy.dyachenko@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. 
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.