Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 29 червня


29.06.2022 16:34

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії  ICU станом на 29.06.2022

 

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

Обсяги запозичень зменшуються

Коментар щодо результатів аукціону

 

На вчорашньому аукціоні до бюджету було залучено всього 2.1 млрд грн, з яких у гривні всього 350 млн грн.

 

 

Ключовим джерелом коштів знову стали валютні ОВДП. З їхньою допомогою було залучено $60 млн, або майже 1.8 млрд грн. Зокрема, $47 млн залучено через піврічні папери за ставкою 3.5% річних і $13 млн через річні облігації зі ставкою 3.7% річних.

А от гривневі облігації вчергове не користувалися попитом. Було отримано 52 заявки на аукціон, але всього загальною сумою 356 млн грн за номінальною вартістю. Переважна частина попиту, 312 млн грн у 23 заявках, була заявлена на фактично двомісячні облігації, а піврічні і півторарічні ОВДП отримали 32 і 12 млн грн попиту відповідно.

Ставки за всіма військовими ОВДП у гривні залишаються незмінними, на рівні 9.5-11.5%, що й спричинило наразі чергове зменшення попиту на гривневі інструменти. Учора попит на них був найменшим з усіх розміщень, що відбулися після підвищення облікової ставки НБУ до 25%. Тому, якщо спроби втримати ставки на попередньому рівні триватимуть, обсяг залучень від гривневих інструментів залишиться на низькому рівні.

 

    

 

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Віталій Ваврищук  керівник підрозділу макроекономічних досліджень - vitaliy.vavryshchuk@icu.ua

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг) - taras.kotovych@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор) - alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор) - mykhaylo.demkiv@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик - dmitriy.dyachenko@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. 
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.