Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 30 грудня


30.12.2020 17:28

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 30.12.2020

 

Фокус: Україна

Сегменти: Державні облігації

Аналітики: Тарас Котович

 

Гучне завершення року

 

Коментар щодо результатів аукціону

На завершальному первинному аукціоні 2020 року Міністерство фінансів залучило ще 23.6 млрд грн для фінансування дефіциту бюджету, і при цьому майже не збільшило вартості залучень.

На даному аукціоні пропонувалися майже всі ті ж випуски облігацій, що і минулого тижня. Виключено було з переліку лише 4-місячні інструменти, а 10-місячні валютні ОВДП було замінено 3-місячними.

 

 

І от саме 3-місячні валютні облігаціями вперше за тривалий час продемонстрували зниження відсоткових ставок. Востаннє такий термін обігу розміщувався ще у березні цього року, тож у порівнянні з ним учора ставка встановилася на 10 б.п. нижче, на рівні 2.9%. Хоча й обсяг учора був меншим майже утричі за березневий.

А от за гривневими паперами ставки було підвищено лише за 11-місячними ОВДП. Щоправда, підвищення було мінімальним: ставку відсікання піднято на 5 б.п., а середньозважену – на 8 б.п., обидві до рівня 11.7%.

Але щоби зберегти відсоткові ставки незмінними частину попиту довелося відхилити. Так, за піврічними облігаціями було відхилено майже 30% попиту, а за півтора- та дво-річними випусками ОВДП – трошки менше 10%.

Слід зазначити, що запозичення знову були переважно короткостроковими, з погашенням наступного року. А от довші терміни обігу, що цікавлять переважно нерезидентів – отримали невеличкий попит. Вочевидь це пов’язано зі святковим періодом та завершенням року.

Але попри це, завершальний аукціон року виявився досить гучним: з мінімальними змінами ставок, великим обсягом позик та доволі цікавим розміщенням короткострокових валютних ОВДП, які надали бюджету порівняно недорогий ресурс і у великому обсязі.

Водночас, утримання більшості ставок на попередньому рівні може бути спробою сигналізувати ринку, що на початку наступного року активного підвищення ставок може не бути. Але, знову ж таки, все буде залежати від того, який обсяг коштів вдасться зберегти на казначейських рахунках до кінця цього року.

 

    

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Сергій Ніколайчук - керівник підрозділу макроекономічних досліджень -  sergiy.nikolaychuk@icu.ua

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг)  -  taras.kotovych@icu.ua

Дмитро Дяченко - молодший аналітик  -  dmitriy.dyachenko@icu.ua

Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор)  -  alexander.martynenko@icu.ua

Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор)  -  mykhaylo.demkiv@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 

вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,

тел: +38 044 3777040       WEB   www.icu.ua

 

ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.

Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.

Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на research@icu.ua.       

--------

УВАГА!  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.