Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 3 лютого


04.02.2021 17:36

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 03.02.2021

 

Фокус: Україна

Сегменти: Державні облігації

Аналітики: Тарас Котович

 

 

Нова реальність первинного ринку

Коментар щодо результатів аукціону

 

Міністерство фінансів продовжує обмежувати обсяги розміщень короткострокових ОВДП і цього разу це торкнулося і річних облігацій. Але загалом попит залишається високим, а конкуренція дозволяє відхиляти дорогі варіанти залучень і навіть спонукати учасників аукціонів усе більше конкурувати ставкою.

Зокрема, за 3-місячними інструментами учора не весь попит було задоволено, навіть в умовах того, що його обсяг був меншим за пропозицію. Пропонуючи до розміщення півмільярда ОВДП, емітент зібрав 25 заявок, але всьо го на 338 млн грн. І навіть з них було відхилено вісім заявок, а розміщено облігацій на 257 млн грн. Хоча ставки однаково довелося трошки підвищити: відсікання – на 5 б.п., до 9.5%, а середньозважену – на 11 б.п., до 9.29%. Тобто вони дещо зблизилися, хоча найнижча ставка у заявках була 8.75%.

 

 

Вперше встановлене обмеження на річні папери не завадило зібрати чималу конкуренцію, що утричі перевищувала пропозицію – 3.3 млрд грн заявок на один мільярд, запропонований до продажу. 29 заявок із отриманих 60 було відхилено, а певна кількість тих, що залишилися була задоволена частково. І зниження ставок виявилося досить відчутним – на 26 б.п. опустилася максимальна задоволена ставка (до 11.49%), а середньозважена стала меншою на 33 б.п. і була встановлена на рівні 11.4%.

А от за дворічними інструментами попит став більш одностайним. Усі 33 заявки було подано в діапазоні ставок 11.8-12%, що разом зі збереженням ставки відсікання на рівні 11.9% вплинуло лише на середньозважену вартість запозичень та збільшило відповідну ставку на 7 б.п., до 11.88%. Та й відхилено було лише дві заявки -- на 60 млн при попиті, що сягнув майже 2 млрд грн. Тобто більшість обсягу була заявлена на рівні 11.9%.

Натомість за 3-річними паперами учасники почали розглядати потенційну можливість зниження вартості запозичень більш реалістичною. Мінімальна ставка у заявках була цього разу на 5 б.п. нижчою, але не вплинула на середньозважену вартість позики, яка залишилася на одному рівні зі ставкою відсіканння і незмінною ще з грудня – на рівні 12.15%. Але одностайність уже була порушена, хоч і дуже обережно.

Тож розмір залучення зменшився, але тут роль загалом відіграло обмеження обсягу розміщення річних ОВДП. Хоч і не дивлячись на це, обсяг залучень був досить великим і одразу дозволив рефінансувати майже половину гривневих погашень, що мають відбутися цього місяця. Таким темпом обсяг позик у лютому може знову значно перевищити виплати і продовжити тенденцію січня. І це є дуже добре для виконання бюджету в частині внутрішнього фінансування. Звісно, завдяки участі нерезидентів, які, ймовірно, придбали більше половини розміщених учора облігацій.

 

    

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Сергій Ніколайчук - керівник підрозділу макроекономічних досліджень -  sergiy.nikolaychuk@icu.ua

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг)  -  taras.kotovych@icu.ua

Дмитро Дяченко - молодший аналітик  -  dmitriy.dyachenko@icu.ua

Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор)  -  alexander.martynenko@icu.ua

Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор)  -  mykhaylo.demkiv@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 

вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,

тел: +38 044 3777040       WEB   www.icu.ua

 

ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.

Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.

Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на research@icu.ua.       

--------

УВАГА!  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.