Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 3 серпня


03.08.2022 19:03

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії  ICU станом на 3.08.2022

 

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

 

 

Менші обсяги позик за незмінних ставок

Коментар щодо результатів аукціону

 

Міністерство фінансів залучило вчора всього 3.1 млрд грн у національній валюті, зберігши ставки на рівні попереднього аукціону.

 

 

Найбільший попит отримали 14-місячні ОВДП з погашенням наприкінці вересня наступного року. Наразі це випуск із найбільшим рівнем ставки доходу, тож порівняно з одним учасником минулого вівторка, вчора попит складався вже з 33 заявок. Обсяг попиту за номінальною вартістю при цьому був всього 2.9 млрд грн. Всі заявки були за ставкою минулого аукціону на рівні 16%, тож були задоволені.

А от на дворічні ОВДП, що Мінфін розмістив минулого тижня зі ставкою 14% річних, бажаючих не знайшлося взагалі.

Низьким був попит на 5-місячні ОВДП, але переважна більшість була готова купити їх зі ставкою 10%, тож із 24 заявок 22 було задоволено й залучено майже 23 млн грн.

Залучити ще біля мільярда гривень Міністерство могло на 11 місяців, але для цього треба було задовольнити досить велику заявку на 1.2 млрд грн ще й зі ставкою 20%, тому було задоволено 8 заявок, але всього на 23 млн грн за номінальною вартістю.

Інтерес інвесторів очікувано привернули увагу переважно ОВДП із вищими ставками, особливо 14-місячні папери. Але хоч це й пожвавило попит та, вочевидь, сприятиме збільшенню торгівлі ОВДП на вторинному ринку, проте не допомогло збільшити залучення у гривні, які порівняно з попереднім тижнем навіть скоротилися. Тож без перегляду відсоткових ставок за гривневими ОВДП Мінфіну навряд чи вдасться стабільно залучати більше коштів на первинному ринку.

 

    

 

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Віталій Ваврищук  керівник підрозділу макроекономічних досліджень - vitaliy.vavryshchuk@icu.ua

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг) - taras.kotovych@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор) - alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор) - mykhaylo.demkiv@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик - dmitriy.dyachenko@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. 
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.