Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 6 січня


06.01.2021 16:39

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 6.01.2021

 

Фокус: Україна

Сегменти: Державні облігації

Аналітики: Тарас Котович

 

Короткострокова підтримка бюджету

Коментар щодо результатів аукціону

 

Рік почався з усього 12 млрд грн на єдиному казначейському рахунку, і тому уже на першому тижні року Міністерство фінансів провело розміщення ОВДП і одразу ж залучило до бюджету 8.7 млрд. Переважали залучення лише на термін у десять тижнів, але і майже без змін відсоткових ставок.

Найбільше попиту було отримано за облігаціями з погашенням у березні, тобто всього через 70 днів. Такі ж інструменти Мінфін розміщував наприкінці грудня, і вчора весь попит на цей випуск був одностайним -- на рівні 10%. Тільки четверта частина була подана у форматі неконкурентних заявок. Найкоротші ОВДП принесли бюджету 7.9 млрд грн, а обсяг випуску зріс до майже 15 млрд.

А от решта запропонованих паперів не користувалися особливим попитом та загалом принесли бюджету всього лиш 0.8 млрд грн. Хоча тут не обійшлося без відхилених заявок.

Так, емітент відмовився підвищити ставку відсікання за річними облігаціями на 5 б.п., до 11.75%, щоби залучити ще на 50 млн більше, і обмежився сумою у 699 млн грн. Але при цьому ставку відсікання залишили на рівні 11.7%, а середньозважена навіть знизилася. Хоч і всього лиш на 3 б.п., до 11.67%.

Ще меншим був попит на більш тривалі терміни о бігу. Так, на мізерні100 млн грн набралося у трьох заявках на дворічні папери, та всього 7 млн у тих же трьох заявках – на облігації з погашенням у травні 2024 року. Але за цими інструментами весь попит знову був дуже одностайним, тож ставки не змінилися, а весь він був задоволений.

Таким залученням Мінфін, схоже, вирішує питання балансу ЄКР, який розпочав рік з найменшим обсягом з квітня минулого року, коли залишок коштів складав лише 10.5 млрд грн. Великі обсяги запозичень дозволятимуть Уряду як здійснювати виплати за гривневим боргом (більше 20 млрд грн у січні), так і видатки з бюджету на інші цілі. Адже, традиційно, на початку року податкові надходження, як правило, невеликі. І ймовірно, вдасться або мінімізувати або і взагалі обійтися без конвертації валюти, якої на рахунках Уряду було понад $2 млрд.

 

    

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Сергій Ніколайчук - керівник підрозділу макроекономічних досліджень -  sergiy.nikolaychuk@icu.ua

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг)  -  taras.kotovych@icu.ua

Дмитро Дяченко - молодший аналітик  -  dmitriy.dyachenko@icu.ua

Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор)  -  alexander.martynenko@icu.ua

Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор)  -  mykhaylo.demkiv@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 

вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,

тел: +38 044 3777040       WEB   www.icu.ua

 

ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.

Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.

Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на research@icu.ua.       

--------

УВАГА!  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.