Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 7 липня


07.07.2021 12:51

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 7.07.2021

 

 

  Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

 

 

Часткове рефінансування погашень триває

Коментар щодо результатів аукціону

 

Міністерство фінансів залучило учора від розміщень ОВДП менше, ніж виплачує погашень сьогодні -- і це уже вдруге поспіль. Як бачимо, пауза в активності інвесторів триває. Але зараз уже склалося достатньо передумов для її завершення.

 

 

Зокрема, відносно високі відсоткові ставки за облігаціями, - як у номінальному, так і в реальному вимірі, - роблять ці активи привабливими і для нерезидентів, і для внутрішніх інвесторів. А певна корекція обмінного курсу на тлі стійкого профіциту поточного рахунку платіжного балансу та сприятливих умов торгівлі теж покращує умови для заходу нерезидентів.

Однак наразі і нерезиденти, і вітчизняні інвестори не поспішають купувати нові гривневі інструменти, а в окремих випадках навіть бажають отримати ще вищу ставку за ними.

Найбільший попит учора був зафіксований за дворічними паперами. І саме за цим випуском Мінфін навіть підвищив ставки, щоби задовольнити весь попит. З одного боку це свідчить про бажання інвесторів отримати вищу дохідність, а з іншого – про те, що потреба у коштах поступово збільшується, адже залучити до кінця року потрібно ще дуже багато.

Так, у другому півріччі погашення у національній валюті складуть майже 86 млрд грн, і для виконання бюджетних призначень залучити треба приблизно на 108 млрд грн більше.

Тим важливіше відзначити, що незначне підвищення ставок було лише за одним випуском, лише на 9 б.п., до 12.09%. При тому, що раніше цього року такі папери розміщувалися за дуже близьким рівнем - за ставкою 12.05%. Решта розміщуваних учора випусків отримали заявки за рівнем ставки відсікання попереднього аукціону.

Чималий попит був і на річні папери, а от решта випусків особливим попитом не користувалися. Тож ажіотажу наразі не спостерігається. Щоправда, беручи до уваги графік погашень, найближчі тижні для Міністерства не є проблемними, бо наступне погашення у сумі 15.6 млрд грн відбудеться вже аж 21 липня. І в Мінфіну є час накопичити на бюджетних рахунках необхідний ресурс.

 

    

 

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ
Сергій Ніколайчук - керівник підрозділу макроекономічних досліджень -  sergiy.nikolaychuk@icu.ua
Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг)  -  taras.kotovych@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик  -  dmitriy.dyachenko@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор)  -  alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор)  -  mykhaylo.demkiv@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. 
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.