Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

НКЦПФР попереджає щодо ризиків інвестицій в проект “Український народний банк”


26.02.2020 12:04

В рамках моніторингу сумнівних фінансових проектів («скам-проекти»), які обіцяють українцям швидкий і гарантований дохід, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку звертає увагу споживачів фінансових послуг на те, що останнім часом в мережі Інтернет і соціальних мережах стрімко розповсюджується пропозиція інвестувати в акції неіснуючого «Українського народного банку», який називає себе «інвестиційний проект».

В той же час у Державному реєстрі банків, який ведеться Національним банком України і містить відомості про державну реєстрацію усіх банків, відсутня інформація про «Український народний банк». Відповідно до Закону України «Про банки і банківську діяльність», банком може називатися лише юридична особа, яка має банківську ліцензію і відомості про яку внесені до Державного реєстру банків.

Так само у Державному реєстрі випусків цінних паперів, який ведеться Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку і містить відомості щодо усіх зареєстрованих випусків цінних паперів, відсутня інформація про реєстрацію випуску акцій емітенту з таким найменуванням.

При спробі придбати акції зазначеного проекту через його веб-сайт, користувачу пропонуються три варіанти оплати за акції: MoneyStorage, PerfectMoneyта оплата у криптовалюті Bitcoin. Функція оплати банківською картою нібито передбачена, але не працює. Доступні користувачу варіанти оплати є електронними гаманцями, платежі через які практично не можливо відслідкувати та встановити куди були переведені кошти клієнта.

На веб-сайті проекту відсутня будь-яка правова інформація щодо юридичної особи та підстав надання нею інвестиційних послуг. У особистому кабінеті користувача є посилання на такі розділи як Документи, Контакти компанії, Умови користування, Політика конфіденційності, але всі вони не працюють.

Комісія вбачає, що інформація,розміщена за посиланням https://unb.name,є шахрайством, несе загрозу введення в оману громадян, створює ризики втрати ними коштів через фінансову та інвестиційну необізнаність. Інформація про потенційно протиправну діяльність на території нашої країни направлена у правоохоронні органи України.

 

Хочете інвестувати свідомо? Ознайомтесь з нашими рекомендаціями «10 ознак фіктивності інвестиційного проекту»

 

Джерело: вебсайт НКЦПФР


Теги: | скам | інвестиції | шахрайство |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.